Chcete lépe spát a lépe žít? Tak jste u nás správně!

Limba a spaní

Byla jednou jedna podivuhodná borovice, díky které se úžasně spalo. Je to pravda? Není to jen pohádka pro reklamní průmysl?

Odpověď je ano, je to pravda.

 

Výsledky studie o působení borovice limby

Dle studie od Joanneum Research v Grazu je pozitivní účinek borovice limba průkazný. 

Dr. Maximilian Moser byl pověřen několika nezávislými institucemi, aby vědecky prozkoumal mechanismy působení borovice limby.

Výsledky jeho studií hovoří naprosto jasně. To, co obyvatelé alpských regionů znali a po generace předávali, lze v těchto studiích prokázat.

U testované skupiny lidí spících v ložnici z limbového dřeva, došlo ke snížení srdečního rytmu až o 3 500 tepů denně. Bylo také prokázáno

zlepšení kvality jejich spánku.

 

Historie a současnost limbového dřeva

Pochopitelně každá ložnice z přírodního dřeva vyhraje proti ložnici z dřevotřísky potažené plastem s rozpouštědly a změkčovadly.

Budeme-li vycházet z kulturního dědictví našich předků a jejich znalostí, tak zjistíme, že ,místnosti obložené dřevem borovice limba jsou totiž známé po celá staletí. 

Skutečnost, že už kolébky a postele jsou vyrobeny z borovice limby také není náhoda. To vše nám potvrzuje fakt o výjimečnosti tohoto dřeva.

Rodiny s malými dětmi, které si pořídily borovicovou limbovou ložnici, zjistily, že děti jdou bez odmlouvání do postýlek . Rychle usínají a spí dlouho a klidně.

Je to trochu k smíchu, ale testem prošly i kozy. Kozy, které dostaly do chlívku hobliny z limby, tak okamžitě opustily původní místo na seně a usalašily se na limbě

a strkaly se o lepší místo.

 

Osobní zkušenost s limbou

Moje osobní zkušenost s limbou a spaním byla zajímavá. Chtěl jsem si koupit limbovou postel, ale předtím jsem chtěl vědět, zda to funguje i na mě. Objednal jsem testovací noc a vstoupil jsem

do místnosti obložené limbou. Během chvíle jsem měl dojem, že mi někdo "vypnul baterky". Odpočinul jsem si tu noc jako nikdy předtím.

Postel a polštáře u nás bydlí už tři roky a změnily naši ložnici v lesní oázu pohody. Intenzita vůně je proměnlivá.

Borovice limba se rozvoní v závislosti na vlhkosti a tlaku vzduchu.

 

Tipy na limbové výrobky na spaní

Zde jsou některé tipy na limbové výrobky:

https://www.limbou.cz/bydleni/polstar-pro-klidne-spani/

https://www.limbou.cz/nabytek-a-dekorace/podlozka-na-spani-s-limbou/

https://www.limbou.cz/kosmetika-a-pece/osvezovac-vzduchu/